TeknoPlatform & Teknolojinin Adresi

Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri 72863626

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TeknoPlatform & Teknolojinin AdresiHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Çarş. Ara. 31, 1969
Mesaj Sayınız: 0

5 posters

Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri

qaNaDsuzH-meLenq
    qaNaDsuzH-meLenq
    Site Polisi
    Site Polisi

Rep Gücü : 81795296
    Rep Puanı : 11109

Canlılık :
    Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Right_bar_bleue

Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Empty Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri

Mesaj tarafından qaNaDsuzH-meLenq Perş. Haz. 11, 2009 4:58 am

Müzik için bir tutku olduğu gibiAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs anlamak için de bir tutku vardır. Bu tutku daha ziyade çocuklarda görülürAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs fakat yaşın ilerlemesiyle çoğunda kaybolur. Bu olmaksızınAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs ne matematik ne de bilimler olurdu. Bende her zaman mevcut olan bu tutku asla azalmadı."

"Konfor ve mutlulukAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs benim için asla ulaşılması gereken amaçlar olmadı. Mal sahibi olmaAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs aldatıcı vitrin başarıları ve lüks hayatAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs ilk gençlik döneminden bu yana bana küçümsenmeye ve hor görülmeye lâyık şeyler gibi geldi. Hatta ahlâkın bu en alt derecesini zevk düşkünü sefihlerin ideali olarak adlandırıyorum."

"Hayat her zaman bir birşey olmaktırAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs asla mevcut olmak değil."

"Kozmik dini tecrübeAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs derin bir bilimsel araştırma sırasında birden beliren en soyluAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs en güçlü şeydir. Kendi çabalarını ve yeteneğini anlamayanAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs bilimsel düşüncede hiçbirşeyin kendiliğinden oluşmayacağını görmeyen kişiAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs bilimsel bir eseri doğurabilecek tek şey durumundaki doğrudan pratik hayatın gücü olan his gücünü değerlendirmesini de bilemez."

"Dinin gerçeği benim içinAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs insanın kendisini bir başka insanın yerine koyabilmesiAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs onun sevinciyle sevinipAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs onun üzüntüsüyle kederlenmesidir."

"Emredici ahlâkAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs insanlığın en kıymetli geleneğidir. Ahlâki davranışAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs basitçeAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs hayatın belli zevklerine sırt dönmenin emredilmesine dayanmaz. Daha ziyadeAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs bütün insanlar için daha mutlu bir kader olarak kabul edilen faydaya dayanır."

"Şu kâinatın akla dayandığı veya en azından anlaşılır olduğu kanaati (ki buAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs dini duyguya yakındır) bütün bilimsel çalışmaların temelini teşkil eder. Bu kanaatAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs aynı zamanda benim Tanrı anlayışımı oluşturur."

"BenceAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs bir kişiye hayranlık duyulması doğru değildir. TabiatınAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs çocukları arasında yetenekleri çok çeşitli olarak dağıtması kendindendir ve oldukça yetenekli bu çocukların sayısı da bir hayli fazladır. Bunların büyük kısmının sessiz ve silik bir varlık sürdürdüğü kanaatindeyim. Bunlardan bazılarına ölçüsüz olarak hayranlık duyulmasıAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs bana ne doğruAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs ne de iyi bir beğeni olarak geliyorAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs zira insanlarAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs onlara insanüstü zekâ ve karakter atfediyorlar. Kesin olarak benim payıma düşen şu; bana atfedilen kapasite ve mükemmellik ile gerçekte sahip olduğum arasında gerçekten gülünç bir tezat var. Eğer güzel bir teselli bulmasaydımAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs hakkımdaki bu kanıAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs benim için dayanılmaz olacaktı. Bulduğum teselliAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs tarih boyunca kıymeti sadece ruhi ve ahlâki planda olan insanların kahraman kabul edildiği gerçeğidir. Maddeci çağımızda çok sık tenkit edilse deAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs bu olguAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs insanların çoğununAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs kişinin sahip olduğu bilgiye ve dürüstlüğeAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs zenginlik ve güçten daha fazla değer biçtiğini ispat eder."

"Sosyal adalet ve sorumluluğa dair şiddetli idealimAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs insanlarla doğrudan biraraya gelme konusunda bilinen yetersizliğimle her zaman zıtlık arzetmiştir. At koşulan bir araba için biçilmiş bir kaftanAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs yani tek kişilik bir koşu takımı için uygun bir atım. Böyle bir tecerrüd bazen acıdır amaAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs diğerlerinin anlayış ve sempatisinden uzak olmaktan üzüntü duymuyorum. Muhakkak birşeyler kaybediyorum bu bakımdanAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs fakat diğerlerinin alışkanlıklarından ve peşin hükümlerinden kendimi kurtarıyorum ve ruh duruluğumu böylesine hareketli temeller üzerine dayandırma arzusunda değilim."

"Benim barışseverliğim bende insiyaki bir duygudur. Çünkü insanın öldürülmesiAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs bende tiksinti doğurmaktadır. Benim teorimAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs entelektüel bir teoriden doğmuyorAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs bilakis her türlü kan dökücülükAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs vahşet ve kine karşı duyduğum derin antipatiden ileri geliyor. Bu reaksiyonumu akılcılaştırmaya yönelebilirdimAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs ama bu gerçekte "a posteriori" (olaydan sonraAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs ondan ibret alarak geliştirilecek bir tepki) bir düşünce olacaktı."

"İnsanları barışçılığa kazandırmakAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs sosyalizme kazandırmaktan daha kolaydır. Ekonomik ve sosyal meseleler bugün çok daha zordurAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs fakat erkeklerin ve kadınların barışçı çözümlere inandıkları bir noktaya ulaşmaları gerekmektedir. Siyasi ve iktisadi problemlere bir işbirliği anlayışı içinde yaklaşılması ümit edilir. Her şeyden önce sosyalizm için değil ama pasifizm (barışçılık) için çalışmamız gerektiği kanaatindeyim"

"Modern eğitim tarzıAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs araştırma merakını henüz tam olarak boğamamıştır. Nazenin bir çiçeğe benzeyen araştırma merakı teşvik ve özellikle hürriyete ihtiyaç duyarAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs aksi takdirde sararıp solar. Gözlem ve araştırma yapma hazzının baskıAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs zorlama veya ¤¤¤¤ duygusundan kaynaklandığına inanmak ciddi bir hatadır"

"Birşeyi ezberlemektenseAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs her türlü cezayı çekmeyi tercih ederdim"

"Benim tipimde bir adamın gelişme sürecindeAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs bütün çabayı varlık hakkındaki entelektüel kaygıya teksif etmek için sadece şahsi ve anlık konularla ilgilenmekAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs yavaş yavaş bırakıldığında bir dönüm noktası meydana gelir. Benim gibi bir adamın varoluşunda esas olan şey "ne" düşündüğü ve "nasıl" düşündüğüdür"

"İnsanlar dinlenmeli mi? Evet ama dinlenme nedir? Yattıkları zaman dinlenen insanlar vardır ve bunlar uyurlarAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs diğer bir kısım insanlar uyanık iken dinlenirler; bazılarının ise dinlenmek için çalışmaları veya yazmaları ya da eğlenmeleri gerekir. HerkeseAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs nasıl dinlenilmesi gerektiğini göstermek için bir kanun çıkarırsanızAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs bu sizin herkesi aynı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Aynı olan iki insan bile yoktur"

"Belli bir hisleAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs saf düşünceninAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs eskilerin rüyasını gördükleriAlbert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Virgs gerçeği yakalama istidadına sahip olduğunu düşünüyorum".
    Forumun Onur Üyelerinden

Rep Gücü : 4546449
    Rep Puanı : 2094

Canlılık :
    Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Right_bar_bleue

Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Empty Geri: Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri

Mesaj tarafından J3L!B10 Salı Haz. 16, 2009 1:12 pm

Güzelmiş Ty
    -BuRHan-
    -BuRHan-
    Administrator
    Administrator

Rep Gücü : 2147483647
    Rep Puanı : 51339

Canlılık :

Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri Empty Geri: Albert Einstein'ın düşündürücü ve güzel sözleri

Mesaj tarafından -BuRHan- Çarş. Haz. 17, 2009 5:48 am

teşekkürler..
    Berkay
    Berkay
    Forumun Onur Üyelerinden
    Forumun Onur Üyelerinden

Rep Gücü : 831
    Rep Puanı : 601

Canlılık :

Mesaj tarafından Berkay Cuma Haz. 19, 2009 2:41 pm

Teşekkürler.. Smile
    ~~uuRCan~~
    ~~uuRCan~~
    Forumun Onur Üyelerinden
    Forumun Onur Üyelerinden

Rep Gücü : 25800
    Rep Puanı : 180

Canlılık :

Mesaj tarafından ~~uuRCan~~ Perş. Şub. 03, 2011 9:38 am

Smile

Similar topics

-

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 11:08 pm