TeknoPlatform & Teknolojinin Adresi

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. 72863626

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TeknoPlatform & Teknolojinin AdresiHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Çarş. Ara. 31, 1969
Mesaj Sayınız: 0

2 posters

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi ..

-BuRHan-
    -BuRHan-
    Administrator
    Administrator

Rep Gücü : 2147483647
    Rep Puanı : 51339

Canlılık :
    Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Right_bar_bleue

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Empty Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi ..

Mesaj tarafından -BuRHan- Çarş. Haz. 10, 2009 8:45 am

çalışmaya başlayacak arkadaşların dikkatineSilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgstüm adımları eksiksiz yapınız ve anlayamadğnız yerleri sorunuz. Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. S9

42 lvl xbowu sun yapma
    öncelikle selamlar arkadaşlar.konu gayet acık bir sekilde anlatılmış ama nede olsa yabancı bir dilden ceviri ile..şimdi bende konuyu editleyeceğim.

1-c:\Program Files\Silkroad\ klasöründeki media.pk2 dosyasının yedeğini alıyoruz.yedek alma işlemini Media.pk2 dosyasına sağ tıklayıp

Belgelerim i seçerek de yapabilirsiniz.(Benim PC de D ye kurulu oldugundan ben d: de yapıcam bu işlemi.)

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. 4hhnd6q

2-daha önceden hazır ettiğimiz xvi32 editörle media.pk2 dosyasını açıyoruz.(Silkroad ın kurulu oldugu dizini bulup media.pk2 dosyasını

seçiyoruz).
    Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Adsz3zm4

3-Xvi32 ile media.pk2 klasörünü açtıktan sonra searh->find butonuna tıklıyoruz..

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Adsz4bi5

4-Arama kutusu geldikten sonra aşağıdaki özellikleri uygulayarak [ raretype ] kelimesini aratıyoruz.

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. 5xrp5jr

5-[ raretype ] aramasını yaptıktan sonra belli bir kısma atlıyoruz
    otomatik olarak.hiçbirşeye dokunmadan tekrar search->find e tıklıyoruz.
    önümüze az önceki pencerenin aynısı geliyor.şimdi bizim hangi itemi değiştirmek istediğimizde sıra..
    ben örnek olarak 42 lvl crossbow üzerinde değişilik yapacağım.bu itemim Media.pk2 dosyasındaki kodu :::::> ITEM_EU_CROSSBOW_06_A
    şimdi burayı açalım biraz ..:ben 4x bi sun ı kendi silahıma çevireceğim için arama kodunu ITEM_EU_CROSSBOW_06_C_RARE olarak belirlemem

gerekiyor.değiştirmek istedigimiz silah 6. degree tam lvli yok. o yüzden buradaki 06 silahın degreesini belirtiyor.[ C ] harfi ise sos mu som

mu yoksa sun mı oldugunu belirtiyorSilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgsözetle arayacagımız silah;ITEM_EU_CROSSBOW_06_C_RARE

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Adsz5lz0

ITEM_EU_

CROSSBOW ----> değiştirmek istedigimiz silahın çeşiti(glavie mi blade mi dagger mı
    staff mı rod mu oldugu buradan belli oluyor.)
    _06_ ----> değiştirmek istedigimiz silahın degree si (01 olsaaydı;1.degreeSilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgs08 olsaydı;8.degreeSilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgs04 olsaydı;4.degree olacaktı.silahımız 6.degree.)
    C ----> değiştirmek istedigimiz silahın görünümü (A olsaydı SosSilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. VirgsB olsaydı Som olurdu(C de sun demek))

_RARE ----> orjinal unique silahları diğerinden ayıran özellik(rare kelimesi benzersiz eşsiz anlamında kullanılır)

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Adsz6vr1

6-Değiştirmek istedigimiz silahı bulduk.şimdi buldugumuz bu silahı kendiSilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgs----kullandıgımız--- silaha çevirmekte sıra benim kullandığım silah
    42 lvl bir CrossBow o halde kodu: ITEM_EU_CROSSBOW_06_A..önemli olan ve kırılan yer burası biz kendi silahımızı sun a çevirmeyeceğiz sun

üzerinde oynayarak Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgssun ı kendi silahımıza çevireceğiz.şöyleki

az önce arattığım sun ITEM_EU_CROSSBOW_06_C_RARE 'dı.benim silahım ITEM_EU_CROSSBOW_06_A [ 06 ] degreesiSilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgs[ A ] ise lvli yani --6.degreenin

ilk silahı-- eğer chinesse silahlarda oldugu gibi 6.degree nın 2. silahı olsaydı o zman [ A ] yerine [ B ] yazacaktım.

5.adımda buldugum sun silahın kodları üzerinde oynayarak kendi silahıma çevireceğim

ITEM_EU_CROSSBOW_06_C_RARE yi ---->ITEM_EU_CROSSBOW_06_A olarak değiştirin (değiştirmek için sağ taraftaki beyaz yerde _C_ C'nin üzerine

gelin ve A tuşuna basın.hemen yan kutucuga atacaktır zaten sizi Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgso zman da _RARE yazısı gidene kadar Delete tuşuna basın.5 kere basacaksınız

fazla basmayın sakın).

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Adsz7bt4

7-şimdi silah çeşidimizi (sosSilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. VirgssomSilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgssun)silah lvlimize değiştirdik(degreenin ilk silahı ASilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgs2.silahı BSilkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgs3.silahı C) ve _RARE yazısınıda sildik

dikkat edin resimde 0D0A nın olduğu yerde 0A nin üzerine tıklamışım durmuşum(nasıl bulacağız:değişikliği yaptıktan sonra ilk 0D yi bulana

kadar gözümüzle bi arıyoruz hemen 2. yada 3. satırda olacaktır.sonra 0A nin üzerine tıklıyoruz) .hemen Edit--->insert string yapıyoruz ve

karşımıza bu kutucuk geliyor ayarlarımızı yapıyoruz OK e tıklıyoruz.

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. 5xh40nt

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Adsz9ep9

ve karşımıza bu şekilde bir görünüm geliyor biz 5 adet 00 ı OD ile 0A nın arasına ekledik..sağına yada soluna eklemedik.bu olayı niçin yaptık

Media.pk2 dosyasının boyutunu değiştrirmemek için.

8-şimdii xvi32 ekranında sağ bölüme tıklıyoruz ve kaydırma çubugunu yukarı çekiyoruz.Joymax file manager yazısının herhangi bi yerine

tıklıyoruz Search --> Find e tıklıyoruz ve asagıdaki resimdeki pencere ayarlarımızı yapıyoruz ve item\etc\drop_ch_money_small.bsr yi

aratıyoruz.

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. 4mwjd41

9-Tekrar search-->find deyip aşağıdaki kutucuga göre ayarlarımızı yapıyoruz ve FF FE 31 i aratıyoruz.

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. 5zl9xnd

10-benim 6 . adımda sunı değiştirdiğim Kendi silaımı arıyoruz yani benim silahım

ITEM_EU_CROSSBOW_06_A'y dı

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Adsz10xs4

11-aramayı yaptıktan sonra asagıdaki kutudaki ayarları yaparak 180000 (yüz¤¤¤¤enbin) aratıyoruz.

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. 5yu4qpi

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Adsz11mc2

mavi ile işretlediğim kutu içerisindeki 2. 0 ı 2 olarak değiştiriyruz.

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Adsz12ct8

şimdi kaydedin ve programı kapatın .eğer hata almadan launcher çalışırsa bilinki büyük ihtimal olmuştur.

kolaygelsin

Not1:çok kez Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Virgsimla hatası
    Not2:lütfen ilk denemede olmuyor demeyin ben veya baska biri ilk seferde yapmadı zaten..

ilk konunun orj dökümanı

http://rapids-hare.com/files/76398284/flaraorj.doc

Xvi32 programı

http://rapids-hare.com/files/60895829/xvi32.zip
    JixCocuqu
    JixCocuqu
    Forumun Usta Üyelerinden
    Forumun Usta Üyelerinden

Rep Gücü : 3002113
    Rep Puanı : 1830

Canlılık :
    Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Left_bar_bleue150 / 999150 / 999Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Right_bar_bleue

Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi .. Empty Geri: Silkroad silahını sos som sun yapma hilesi ..

Mesaj tarafından JixCocuqu Salı Haz. 16, 2009 10:04 am

çok karışık:D

Similar topics

-

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 2:56 am